Co wziąć pod uwagę podczas wyboru kolorowej drukarki laserowej?

Drukarki laserowe kolorowe na pewno nie należą do urządzeń najtańszych. Jednak potrzebne są w każdym biurze. Podczas zakupów warto więc wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników i parametrów. Są to przede wszystkim budowa mechanizmu drukującego, wydajność oraz cena materiałów eksploatacyjnych. Nie bez znaczenia jest również możliwość rozbudowy czy wyposażenie podstawowe i dodatkowe.

Ciekawym rozwiązaniem są na pewno laserowe drukarko kolorowe z umieszczonym pionowo mechanizmem drukującym. Takie rozwiązanie ma jedną podstawową zaletę. Przede wszystkim pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Takie drukarki doskonale sprawdzają się w firmach o różnej wielkości. Ważnym aspektem urządzeń laserowych jest również obsługa drobnoziarnistych tonerów polimeryzowanych. Takie tonery mają znacznie mniejsza średnicę cząstek niż tonery tradycyjne, co przekłada się na lepszą jakość wydruku. Poza tym są one również bardziej wyraziste pod względem kolorystyki. Drukowanie staje się bardzo efektywne.

Laserowe drukarki kolorowe dzielą się na jedno i czteroprzebiegowe. Te pierwsze cechują się tym, że każdy z kolorów podstawowych ma swój laser i bęben. Z kolei w modelach czteroprzebiegowych drukowanie dobywa się wolniej, bo bęben i laser są wspólne. Taki drukarki są też głośniejsze w działaniu. Jednak ich zaletą jest niższa cena niż w przypadku drukarek jednoprzebiegowych, co przekłada się na ich większą popularność.