Czy warto inwestować w zamienniki tuszy dla drukarki HP 650?

duża pojemność tuszy do hp 650Drukarki atramentowe HP 650 są nadal popularne i bez problemu w sklepach można znaleźć tusze dedykowane dla tych urządzeń. Firma HP stosuje od pewnego czasu coraz lepsze zabezpieczenia chroniące przed wykorzystywaniem zamienników tuszy, ostrzegając przed konsekwencjami, jakie mogą z tego procederu wynikać. W takim razie co robić – kupować oryginalny tusz HP 650 – https://www.drtusz.pl/tusze-hp-650-oryginalne-c-50200000384.html czy zadowolić się tańszym o 30-50% zamiennikiem?

Tusz HP 650 cena

Tak naprawdę to cena tuszy do drukarek HP 650 nie jest wygórowana – za 35-45 złotych można kupić zarówno tusz czarny jak i kolorowy. Starczają one na dłuższy czas i gwarantują wysoką jakość wydruków, dlatego inwestycja się opłaca. Obecnie tusze nie są tak drogie jak kiedyś i oryginały są w zasięgu ręki praktycznie każdego użytkownika.

Wady/zalety zamienników

Zamienniki są nieco tańsze, to ich główna zaleta. Mają jednak znacznie więcej minusów – bardzo często są to tonery regenerowane i producent nie jest w stanie zagwarantować pełnej sprawności urządzenia. Mogą one być nie tylko awaryjne, ale dawać znacznie gorsza jakość wydruku. Zamienniki mogą również starczać na znacznie krótszy okres czasu niż tusz oryginalny.

Co wybrać?

Warto przemyśleć kwestię zakupu tuszu – nie zawsze opłaca się inwestować w tańszy zamiennik, który wcale nie gwarantuje długiego czasu użytkowania, a do tego może przynieść nam niezadowalającą jakość wydruków. Obecnie zamienniki są tanie, ale również tusze nie stanowią wysokiego wydatku, a na pewno mają znacznie lepsze parametry i gwarancję producenta.