Jak wybrać dobry tusz do drukarki?

Oferta tuszy na rynku jest naprawdę szeroka, o czym wie każdy właściciel drukarki. Mamy możliwość zarówno kupienia oryginalnych tuszy do każdego modelu, ale również liczne zamienniki. Warto wiedzieć, jak wybrać najlepszy tusz, aby cieszyć się drukowaniem dobrej jakości na dłużej.

Jaki tusz nalezy kupować – oryginał czy zamiennik?

tusz hp 655 w kolorze purpurowym
oryginalny tusz hp 655 – purpurowy

Głównym dylematem jest to, w jaki tusz opłaca się zainwestować – oryginalny czy zamiennik? Zwykle zamienniki są znacznie tańsze, jednak charakteryzują się niższą jakością druku, starczają na krótszy czas użytkowania i bywa, że bardzo często z nieznanej przyczyny przestają drukować. Oryginalny tusz jest gwarancją jakości producenta i tego, że przy drukowaniu żadnych tego typu problemów nie doświadczymy. Producent zwykle udostępnia informację, na ile dany tusz wystarcza, na co w przypadku zamienników warto patrzeć zachowując pewną dozę sceptycyzmu.

Na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie tuszy?

Tusz jest tuszowi nierówny – przy zakupach trzeba zwracać uwagę na to, co kupujemy. Po pierwsze, popatrzmy na pojemność pojemnika z tuszem. Z zewnątrz opakowanie możliwe wskazywać że tusze są podobnej wielkości, natomiast może się okazać, że chcąc oszczędzić kupimy znacznie mniejszy pojemnik. Standardowe pojemniki mają około 10-12 ml, największe około 20 ml. W takiej pojemności występują najpopularniejsze oryginalne tusze, między innymi tusz hp 655 dostępny na www.drtusz.pl. Kolejny czynnik wiążący się z pojemnością to cena, nie zawsze bowiem to co tanie się opłaca. Im lepsza renoma tuszu, tym wyższa jest jego cena, podobnie pozornie droższe są pojemniki o większej pojemności tuszu, jednak pozwalają na dłuższe drukowanie, kiedy mniejszy pojemnik dawno się skończy. Warto brać te czynniki pod uwagę, szczególnie jeśli kupujemy tusze często i zależny nam na zachowaniu dobrej jakości druku.