Jaki tusz do drukarki wybrać?

Firma HP to wiodący producent urządzeń przeznaczonych do drukowania na świecie. Produktów tej firmy używa się w wielu przedsiębiorstwach, urzędach oraz na użytek prywatny. O ile w dwóch pierwszych przypadkach po wyczerpaniu się zapasu tonera prawie zawsze używany jest kolejny oryginalny, to w użytkowaniu prywatnym właściciele urządzeń często sięgają po dużo tańsze zamienniki. Czy to jednak dobry wybór?

Dobry i tani toner HP p1102

Na przykładzie tonera HP p1102 można stwierdzić, że stawianie na niższą cenę nie zawsze jest opłacalne. Oryginalny produkt jest wprawdzie droższy od jego popularnego zamiennika, ale różnica kosztów bilansuje się po bliższym poznaniu wszystkich zalet produktu ze „stajni” HP. Po pierwsze oryginalny tusz HP p1102 z Dr Tusz, daje o wiele lepszą jakość samego wydruku. Po drugie wystarcza na znacznie dłużej, aniżeli tańszy odpowiednik, w związku z czym, kupując jeden oryginalny produkt, płaci się w określonym czasie tyle, ile wydać by się musiało w tym czasie na dwa lub nawet więcej tańszych zamienników. Po trzecie nie używanie oryginalnych części do drukarek wiąże się z utratą gwarancji na urządzenia, co generuje dodatkowe koszty podczas ewentualnej awarii.

Wyższa cena – same plusy

Płacąc mniej za tusz do drukarki, oszczędza się tylko z pozoru. Tak na prawdę tańszy tusz nie ma właściwie żadnych plusów, oprócz jednego, oczywistego – ceny. Ale nawet ona nie daje gwarancji oszczędności, bo jak pokazał powyższy przykład, taki toner szybciej się kończy, a co za tym idzie, trzeba go kupować częściej od produktu oryginalnego. Czy pozorna oszczędność jest warta takich poświęceń?
Co prawda producenci niejako sami zmuszają swoich klientów do kupna zamienników, ponieważ ceny oryginalnych tonerów są rzeczywiście dość wysokie, jednak profity wynikające z wyższej ceny zdecydowanie przemawiają za oryginałem.