Po czym rozpoznać, że tusz hp 301 jest oryginalny?

Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele tuszy i zamienników, dlatego też wiele osób ma duży problem, aby rozpoznać oryginalne produkty. Wbrew pozorom, aby wybrać oryginalny tusz hp 301 nie wystarczy jedynie kierować się jego ceną.

Po czym poznać, że tusz hp 301 jest oryginalny?

W dzisiejszych czasach bardzo wielu użytkowników decyduje się na oryginalne tusze pomimo tego, że są nawet kilka razy droższe od zamienników. Niestety na aukcjach internetowych i w niektórych sklepach online sprzedawcy wprowadzają swoich klientów w błąd i zamiast oryginalnych tuszy sprzedają im zamienniki. Nieświadomi klienci o oszustwie dowiadują się dopiero podczas serwisu swojego sprzętu drukującego. Niestety większość kartridży pakowanych jest w bardzo podobne pudełka, dlatego też łatwo się pomylić. Pamiętać należy jednak o tym, że tylko oryginalne tusze hp posiadają specjalny hologram i to właśnie na niego należy zwrócić szczególną uwagę.

Oryginalne tusze HP

Firma Hewlett Packard w Polsce cieszy się olbrzymim zainteresowanie, dlatego też to właśnie do tej firmy na rynku jest najwięcej zamienników. Osoby, które chcą kupić oryginalny tusz powinny bardzo dokładnie przyjrzeć się opakowaniu. Na oryginalnym pudełku powinna znajdować się etykieta z indywidualnym numerem wkładu oraz specjalnym kodem QR. Pamiętać należy również o wspomnianym powyżej hologramie. Aby nabyć oryginalny tusz hp 301 warto dokonywać zakupu w sprawdzonych sklepach internetowych, które mogą pochwalić się dobrą renomą. Warto wspomnieć również i o tym, aby zwrócić uwagę na datę produkcji. Jeżeli chodzi o tusze do drukarki, to najbardziej opłaca się kupować te świeże, które mają długą datę ważności. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku tonerów. Tutaj proszek z biegiem czasu na szczęście nie traci swoich właściwości, dlatego też może długo leżeć na półce.