Tusze do drukarek – czy warto postawić na zamienniki?

Drukarka to urządzenie, które obecnie znajduje się w każdym biurze i niemal w każdym domu. Jednak podczas zakupu warto wziąć pod uwagę nie tylko samą cenę drukarki, ale i materiałów eksploatacyjnych do niej. Często bowiem to właśnie tusze do drukarek są najdroższym elementem.

Wiele dużych firm sprzedaje swoje urządzenia po dość atrakcyjnych cenach. Problem zaczyna się dopiero podczas zakupu tuszu do drukarki w chociażby sklepie DrTusz. Okazują się one być bowiem bardzo drogie. Dlatego warto sprawdzić to odpowiednio wcześniej. Taka sytuacja doprowadziła też do tego, że coraz popularniejsze na rynku stają się tańsze zamienniki tuszów do drukarek. Poza tym często mają one również i większą pojemność niż klasyczne tusze. Z tym procederem próbują usilnie walczyć producenci oryginalnych tonerów i tuszy. Coraz częściej za korzystanie z zamienników klient płaci utratą gwarancji na sprzęt. Na rynku dostać można też bardzo tanie zamienniki, których jakość i wydajność trudno jest sprawdzić.

Kolorowe tusze w zamiennikach w zasadzie są zbliżone to tych oryginalnych. Chociaż oczywiście najlepszą jakość wydruku uzyskać można dopiero przy użyciu tuszów od producenta danej drukarki. Jednak w przypadku druku dokumentów tekstowych zamienniki doskonale sprawdzają się. Jakość wydruku jest porównywalna z oryginalnymi tuszami, a cena znacznie niższa. Nic w tym dziwnego, że rynek zamienników tuszy do drukarek tak szybko się rozwija.